Course Ambleny Cadets

 

1

VAN ESLANDER

Florian

CC CAMBRESIEN

01,33,21

2

GINELLI

Vincent

CC NOGENT / OISE

 

3

VAN HAVERBEKE

Julien

PEDALE MADELEINOISE

 

4

LEGRAS

Nicolas

P.CHALONNAISE

 

5

AUBERE

Marc

CM AUBERVILLIERS 93

 

6

PIRY

Sébastien

ARGENTEUIL VAL SEINE 95

 

7

KUENTZ

Anthony

A C BAZANCOURT REIMS

 

8

MONTANA

Sylvain

OLYMPIQUE C.V.O.

 

9

PENNETIER

Arthur

PARISIS A.C. 95

 

10

MOUCHARD

Guillaume

CM AUBERVILLIERS 93

 

11

LEVARLET

Julien

CC NOGENT / OISE

 

12

MAUDOUIT

Olivier

US CRETEIL

 

13

HAVOT

Sébastien

A C BAZANCOURT REIMS

 

14

CHALOINE

Dorian

EC CHATEAU THIERRY

 

15

ORTILLON

Valentin

E C V BOULZICOURT

 

16

OSSART

Corentin

TOUQUET ACC

 

17

LOOF

dilan

VC PONTOIS

 

18

CORBEAU

Thomas

US HAM

 

19

DUPONT

Quentin

VC BEAUVAISIEN OISE

 

20

BYTEBIER

Baptiste

ES AUMALE

 

21

COFFLARD

Aurélien

AC CLERMONTOIS

 

22

TRACA

Baptiste

SV SENLISIEN

 

23

ROBLIQUE

Dylan

CLUB CYCLISTE DU VALOIS

 

24

VENNIN

Brad

CM AUBERVILLIERS 93

 

25

ERMENAULT

CORENTIN

AC AMIENOISE

 

26

BECRET

Geoffroy

CC NOGENT / OISE

 

27

VASSEUR

Maximilien

OLYMPIQUE C.V.O.

01,34,00

28

WAREE

Thomas

VC BEAUVAISIEN OISE

 

29

PIERRU

Arnaud

PARISIS A.C. 95

 

30

DINGIVAL

Thibaut

EC OGNES

 

31

SAVRY

Maxime

P.CHALONNAISE

01,34,38

32

SERLIPPENS

ROMAN

CC NOGENT / OISE

 

33

HIVET

Valentin

COMPIEGNE SC

01,34,48

34

VALADIER

Thomas

US CRETEIL

01,35,56

35

GALAN

Tymothé

ARGENTEUIL VAL SEINE 95

 

36

GHYS

Alexandre

SC BOULONNAIS

01,35,58

37

OLIVEIRA

Martin

CM AUBERVILLIERS 93

 

38

RAULT

Alann

CM AUBERVILLIERS 93

 

39

ENJALBERT

Pierre

VC BEAUVAISIEN OISE

 

40

SKRZYPEK

Loïc

LA CHERIZIENNE CHAUNY

 

41

WAILLY

Nicolas

CL BARLIN

 

42

TRAVAGLINI

Benjamin

AC DOULLENS

 

43

CANRY

Benjamin

ARGENTEUIL VAL SEINE 95

01,36,04

44

RICHARD

Louis

US CRETEIL

01,36,07

45

LEFEVRE

FRANCK

VC BEAUVAISIEN OISE

01,38,50

46

VASSANT

Christopher

AC MONTDIDIER

01,38,55

47

DARDARD

Pierre

U.V.C.CHARLEVILLE-MEZ

01,38,58

48

JOLY

THOMAS

CC FORMERIE

01,39,01

49

RENARD

Ludovic

JS FERTE GAUCHER

01,39,19

50

WARCHALOWSKI

dylan

EC OGNES

 

51

FILIU

Diego

US CRETEIL

01,39,24

52

VANET

sebastien

EC OGNES

01,39,26

53

MOREL

Antoine

LE GUIDON BRESLOIS

01,39,28

54

WATELET

Jordan

A C BAZANCOURT REIMS

01,39,29

55

CRUYPENNINCK

Marceau

COMPIEGNE SC

 

56

CAPLAIN

Quentin

VC AMATEUR ST QUENTIN

 

57

VALOISE

Alex

OLYMPIQUE C.V.O.

 

58

LANDRU

Guyllaume

CC NOGENT / OISE

 

59

SINET

Florian

VC LAONNOIS

 

60

NIHOTTE

Jules

E C V BOULZICOURT

 

61

TRUWANT

Timothy

PEDALE MADELEINOISE

 

62

GALLOPIN

Jérémy

LE GUIDON BRESLOIS

01,39,40

63

GRISEL

DYLAN

AC CLERMONTOIS

 

64

MOURAIN

NICOLAS

US HAM

 

65

LAVOISIER

Matthias

CLUB CYCLISTE DU VALOIS

01,41,20

66

DANGEUGER

Sébastien

PARISIS A.C. 95

01,41,32

67

PICOT

Xavier

JS FERTE GAUCHER

01,41,50

68

BOUCLY

THIBAUT

COMPIEGNE SC

 

69

VIGNON

Clément

EC VILLERS BRETONNEUX

01,41,53

70

MASSIAUX

ERWAN

CC VILLENEUVE SA

01,41,56

71

LASSALLE

Sylvain

AC MARGNY LES COMPIEGNE

 

72

TRUWANT

Timothy

PEDALE MADELEINOISE

 

73

VERLET

William

CM AUBERVILLIERS 93

01,42,03

74

GAUVIN

Nicolas

AC MARGNY LES COMPIEGNE

 

75

NOYELLE

Gauthier

AC MONTDIDIER

01,42,07

76

MARANDEAU

Thimothy

VC PONTOIS

 

77

BENISTANT

JULES

VC BEAUVAISIEN OISE

01,46,46

78

PHILIPPE

SEBATSIEN

AC CLERMONTOIS

01,47,05

79

BONARD

Charles

JS FERTE GAUCHER

 

80

BIANCHINI

Gaëtan

LA CHERIZIENNE CHAUNY

 

81

CAMPS

Clément

VC BEAUVAISIEN OISE

 

82

HELIOT

Nathan

E C V BOULZICOURT

 

83

MAGNETTE

Florian

P.CHALONNAISE

 

84

MASSON

Yoann

LA PEDALE FERTOISE

 

Course Ambleny Pass'Cyclisme D1-D2-D3-D4

 

1

JEZEQUEL

Alain

UC MARGNY LES COMP.

D1

2

LARENAUDIE

Sylvain

UC MONTATAIRIENNE

Pass Open (D1)

3

CHORON

EDDY

COMPIEGNE SC

Pass`Cyclisme (D1)

4

BRUTTE

Jerome

ECVA

D1

5

BLOIS

WILFRID

COMPIEGNE SC

Pass`Cyclisme (D1)

6

CHATELAIN

Yannick

VCA SAINT QUENTIN

PASS Open D2

7

POTELLE

BENOIT

VC AMATEUR ST QUENTIN

Pass Open (D2)

8

NEAR

Kevin

JS FERTE GAUCHER

Pass Open (D1)

9

SARNICK

MAXIME

EC CHATEAU THIERRY

Pass Open (D1)

10

BARTHES

Denis

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D4)

11

CHAUFFERT

Baptiste

EC CHATEAU THIERRY

Pass Open (D2)

12

TRAVAGLINI

Philippe

AC DOULLENS

Pass`Cyclisme (D3)

13

DESSAINT

Stephen

CC CAMBRESIEN

Pass Open (D2)

14

BRODIN

Frédéric

LA CHERIZIENNE CHAUNY

Pass`Cyclisme (D4)

15

CHAUFFERT

Francis

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D4)

16

DHU

Stephane

ECVA

D3

17

ROBLIQUE

Daniel

CC DU VALOIS

D2

18

PALANDRI

Thomas

VCA ST QUENTIN

Pass Open (D2)

19

BLANQUET

OLIVIER

ECVA

D3

20

GADROY

Geoffrey

EC CHATEAU THIERRY

Pass Open (D1)

21

DACHE

GREGORY

RETZ BIKE CLUB

Pass`Cyclisme (D2)

22

BATAILLE

Marc

RETZ BIKE CLUB

Pass`Cyclisme (D4)

23

LEROY

OLIVIER

CC VILLENEUVE SA

Pass Open (D2)

24

PAPIN

Alexandre

ECVA

D3

25

PLATEAU

Loïc

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D1)

26

DALSKY

christopher

EC OGNES

Junior (Aucune)

27

VAN DEVOORDE

Christopher

AC MONTDIDIER

Pass Open (D2)

28

BLANQUET

Dominique

ECVA

D2

29

RODRIGUES

Lionel

ECVA

D1

30

LESNE

Eric

UC CAPELLOISE

D2

31

LEGRAS

Francis

P.CHALONNAISE

Pass`Cyclisme (D2)

32

VERBEKE

Antoine

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D3)

33

LIGER

Didier

CN CHAMPAGNE

PASS Cyclisme D2

34

MILLASSEAU

ARNAUD

CC NOGENT / OISE

Pass`Cyclisme (D3)

35

LERUSTE

Jean Luc

SC VAL D'ARRE

Pass Open (D1)

36

WASZAK

Patrick

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D4)

37

GADROY

Florimon

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D1)

38

CHAUFFERT

Philippe

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D1)

39

BOURY

Christian

COMPIEGNE SC

Pass`Cyclisme (D3)

40

FERON

RUDY

AC MONTDIDIER

Pass Open (D2)

41

JULIEN

Aurélien

EC OGNES

Pass`Cyclisme (D2)

42

RIBEIRO

Alain

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D3)

43

BLANQUET

Pascal

ECVA

D2

44

PREVOST

David

ECVA

D3

45

JOBERT

Alexis

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D2)

46

MAGNIEZ

Laurine

AC MONTDIDIER

3ème Catégorie

47

DIAGNE

MANSOR

EC CHATEAU THIERRY

Pass`Cyclisme (D2)